Kawa z ekspresu? Lepszej nie ma!

Niegdyś wszechobecna kawa rozpuszczalna powoli ustępuje miejsca swej następczyni. Historia zatacza koło i na coraz bardziej masową skalę do łask powraca kawa w ziarnach. W czasach minionej epoki, jeśli już ktoś nawet wystał w kolejce paczkę kawy, to jednak nawet nie śmiał marzyć o kawie z ekspresu. Za czasów PRL za ekspres musiała wystarczyć szklanka z koszyczkiem, dwie łyżeczki zmielonej w samie kawy i wrzątek.

Najlepsza w ziarnach

To już na szczęście przeszłość. Dziś na salony coraz szerzej wchodzi kawa z ekspresu. Nie ma w tym nic dziwnego. Ekspresy tanieją i stają się coraz bardziej dostępne. Kawą z najtańszego ekspresu kolbowego możemy się cieszyć wydając nie więcej niż kilkaset złotych. Droższe wprawdzie są ekspresy automatyczne. Warto pamiętać, że jest jednak wielu zwolenników kawy z ekspresu przelewowego. To już naprawdę bardzo tanie i proste urządzenia. By móc jednak cieszyć się kawą z ekspresu tego typu, warto zaopatrzyć się jeszcze w młynek do kawy o ile nie chcemy korzystać wyłącznie z gotowych mielonych kaw. Nie można oczywiście zapomnieć o cieszących się całkiem sporym powodzeniem ekspresach kapsułkowych. Kawa z ekspresu kapsułkowego jest całkiem dobra w smaku, a i sam ekspres niedrogi w zakupie. Gdzieś jednak zawsze musi być haczyk. W tym przypadku tkwi on w niezbyt tanich po prostu kapsułkach z kawą. 

Uzależnieni od ekspresu

Ekspresy kapsułkowe wydają się więc dobrym rozwiązaniem dla umiarkowanych kawoszy, którzy lubią raczyć się czarnym trunkiem przy niedzieli do ciasta. Dla wszystkich pijących po kilka kaw dziennie kawa z ekspresu kapsułkowego może okazać się zbyt droga. Warto więc przed zakupem dokładnie przeanalizować to ile kawy pijemy i jaka najbardziej nam smakuje. Większość z nas pewnie odkryje, że optymalnym rozwiązaniem będzie ekspres automatyczny. Dobrej jakości ekspresy tego typu nie są tanie, ale pamiętajmy, że to inwestycja na wiele lat a kawa z ekspresu automatycznego jest na ogół perfekcyjna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *